25.09.2010

Ministranti

Predstavitev ministrantske skupine

Ministranti smo skupina, ki pomagamo duhovniku pri bogoslužju. Biti ministrant ni le pomoč duhovniku pri opravljanju evharistične daritve marveč je veliko več, je služenje oltarju s tem pa tudi občestvu.

Ekipo ministrantov sestavljamo fantje iz osnovne in srednje šole ter nekaj študentov. Srečujemo se enkrat na teden, in sicer ob petkih po večerni sveti maši. Takrat imamo vaje, ki jim sledi druženje.

Vsako leto imamo dekanijska srečanja (ministrantski kviz, nogometni turnir…). Enkrat letno nas župnik povabi na celodnevni izlet (toplice, bazen, hribi), ki se ga radi udeležimo.

Če se nam želiš pridružiti tudi ti, pocukaj za rokav župnika ali kakšnega starejšega ministranta. Se že veselimo tudi tvoje družbe! =) Vodji ministrantov

Matic in Nejc